KRAL ARKADAŞIM AYHAN IŞIK İZLE

Taçsız Kral Ayhan Işık’dan Kral Arkadaşım

Taçsız kral Ayhan Işık‘dan 1964 yapımı bir film. Kral Arkadaşım. Nubar Terziyan‘ın canlandırdığı Nurettin karakteri Avukat Ayhan‘ın(Ayhan Işık) oturduğu mahalleyi satın almak ister. Fakat Ayhan, Nurettin’in mahalleyi dolandırmak isteyen bir dolandırıcı olduğunu öğrenir ve mahallenin satışına karşı çıkar. Nurettin’in kızı Hülya(Tijen Par) gazetecidir. Nurettin kızından Ayhan’ın para peşinde çıkarcı bir adam olduğunu yazmasını ister. Hülya olayın iç yüzünü öğrenmek için mahalleye taşınır. Mahalleye taşındıktan sonra Ayhan’ı yakından tanıyan Hülya, babasının Ayhan hakkında söylediklerinin doğru olmadığını görür ve Ayhan’ı tanıdıkça ona aşık olur. Ayhan’ın en yakın arkadaşı Turan (Süleyman Turan) para hırsına kapılarak arkadaşına ihanet eder. Nurettin‘e ile para için yardım eder. En yakın arkadaşının ihaneti ile Ayhan mahallelinin gözünden düşer. Nurettin’in kızı Hülya‘nın da bu ihanetin içinde olduğunu düşünen Ayhan hem mahalleyi kurtarmaya hemde adını temizlemeye çalışır.

Siyah beyaz film severler için dönemin en meşhur aktörü Ayhan Işık’ın başarılı filmi Kral arkadaşım’ı sizin için paylaşıyoruz. Süleyman Turan, Nebahat Çehre gibi birçok ünlü isimi bünyesinde barındıran film eminimki hoşunuza gidicektir. Filmde Ayhan Işık’ın seslendirmesini Sami Ayanoğlu gerçekleştirmiştir.

 

Yapımcı: Osman F. Seden

Yönetmen: Zafer Davutoğlu, Osman F. Seden

Senaryo: Osman F. seden

Oyuncular: Ayhan Işık (Avukat Ayhan Güneş), Tijen Par (Hülya), Nebahat Çehre (Selma), Süleyman Turan (Turan), Nubar Terziyan (Nurettin Erman), Kadir Savun (Kadir Ağa), Sadettin Erbil (Kamil), Suna Pekuysal (Alman Kadın), Hasan Ceylan (Nurettin Erman)

Yapım Yılı: 1964

Yapım: Kemal Film

Yeşilçam Severlere Sıcak Bir Film

Dönemin meşhur ve hala beğenilerek izlenen oyuncuları ile çok başarılı bir aile filmi. Eski Türk filmlerinde nerdeyse sürekli gördüğümüz mahalle kültürü ve dostluğu, mahalleliyi kurtarmaya çalışan cesur ve dürüst bir genç ve birbirinden sıcak karakterler. Süleyman Turan ve Nubar Terziyan’ı kötü rolde görebileceğiniz çok az sayıda filmlerden. Taçsız Kral Ayhan Işık’ın karizması ve diğer oyuncuların paşarılı performansı ile sıcak ve içten bir film. Yeşilçam filmleri candır diyerekten bu güzel filmi sizinle paylaşıyoruz. Keyifle izlemeniz dileğiyle.

Kral Arkadaşım Ayhan Işık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir