ASLA VAZGEÇME – MOTİVASYON FİLMİ

Yetenek ve beceri arasındaki fark, hayallerini gerçekleştirmek için çalışan insanların fark edemediği en büyük şeydir. Özünde yetenek var. Beceri ise pisliğinin saatlerce dövülmesiyle gelişir. Ben hiç kendimi yetenekli olarak görmedim. Sivrildiğim yer saçma ve mide bulandırıcı iş ahlakına sahipti. Diğer insanlar uyurken ben çalışıyorum. Diğer insanlar yerken, ben çalışıyorum. Bunun kolay tarafı yoktur. Ne kadar yetenekli olduğun önemli değil, eğer becerin yoksa yeteneğin bir işe yaramayacaktır. Çalışmazsan, gerçekten çok çalışmazsan ve kendini her gün daha iyi olmaya adamazsan istediğin şekilde asla insanlarla iletişim kuramayacaksın.

BAŞARISIZLIĞA İHTİYACIN VAR

Kendimde gördüğüm tek belirgin fark var: Ben koşu bandında ölmekten korkmuyorum. Benden daha yetenekli olabilirsin. Benden daha akıllı olabilirsin, ama eğer biz koşu bandında birlikteysek, iki şey var: Ya sen birinci olacaksın ya ben öleceğim. Şuan haklı olduğun şeyler var, hayatın olmak istediğin yerde değil. Sen batırdın. Ya da iyi yapıyorsun ama mükemmel olmak için bir yol bulamıyorsun. Sadece düştün ve bu seni başarısız yapmaz. Başarısızlığa ihtiyacın olduğu, anlamak zorunda olduğun şeylerden biri. Lanet başarısızlığa ihtiyacın vardı. Çünkü başarısızlık başarmaya giden güçlü bir adımdır. Bu sadece bir hizip değildir.

KALK VE ÇALIŞ

Ne kadar iyi olduğun umrumda değil. Ne kadar yetenekli olduğun umurumda değil. Ne kadar çalıştığın umrumda değil. Bazen bir şeylerin doğru gitmeyeceği zamanlar olur ve onlar sadece doğru gitmezler. Olacak şeylerin olabileceği zamanlar vardır. Kendine inanacaksın. Güçlerine inanacaksın. Hizmetine, şirketine, fikirlerine şüphe duymadan inanacaksın. İnançlı olacaksın ve inanç sana sabır verecek. İstediğin şey hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek. Bu senin hayalin,eğer bunun gerçekleşmesini istiyorsan, kıçını kaldır ve yap. Eğer bunu yapmak istiyorsan, KALK ve ÇALIŞ. Tekrar uyumaman için sana meydan okuyorum. Kalkman için sana meydan okuyorum. Hayallerini kovalaman için sana meydan okuyorum. Bu mümkün, yapabilirsin. Sana ne gelirse gelsin, çoğu insanın yaptığı gibi bundan kaçmaya çalışma ve kaytarma. Ona doğru koş. Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan, buna odaklanmak zorundasın. Nereye gitmek istediğine odaklan. Hayatınla nereye gideceksin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir