Evde Vücut Ağırlığı ile Sırt ve Göğüs Egzersizleri

Evde hiçbir alete gerek duymadan yapabileceğiniz 4 egzersiz ile hem sırt kaslarınızı hemde göğüs kaslarınızı geliştirin. Hareketleri yeni başlayanlar 10 tekrar olarak 3 set halinde yapabilirler. Diğer harekete geçerken 1 ile 1,5 dk beklemeniz gerekir. Vücut ağırlığıyla vücudunu geliştirmek isteyenler için güzel bir program. Tabiki ileride yetersiz kalacaktır. Vücudunuz geliştikçe tekrar sayılarını arttırabilir veya daha zor başka bir programa geçebilirsiniz.

Spor salonuna gidemiyorum diyenler haydi kalkın bakalım spor zamanı. İlla spor salonuna gitmek gerekmiyor spor ve kas yapmak için. Gitseniz çok daha iyi olur tabi. İnsan para verince daha iyi çalışır, daha istikrarlı çalışır. Neden para verdim boşa gitmesin diye. Evde olmayan birçok alet vardır. Diğer çalışanların, daha uzun süreli çalışanların vardıkları nokta sizi motive eder. İyi bir spor salonunda size seviyenize göre programda verilir. Amma velakin herkesin spor salonuna gidecek maddi durumu olmuyor. Bazı insanların da zamanı olmuyor. Geçinmek zor, ne diyim spor salonuna verecek param yok diyenler sizde haklısınız.

Evde Vücut Ağırlığı ile Sırt ve Göğüs Egzersizleri

Şimdi gelelim asıl konumuza. Evet spor salonuna gitmeyebilirsiniz. Bu dünyanın sonu değil. Evde de spor yapabilirsiniz. Aman evde yaptığım egzersizin bana ne faydası olur demeyin. Disiplinli bir şekilde, doğru bir programla çalışırsanız evde de gayet iyi kas gelişimi sağlarsınız. 2 dumbell ve egzersiz sehpası ile bir dünya egzersiz yapabilirsiniz. Vücudunuzun her bölgesini; göğüs, sırt, omuz, kol, bacak, karın dumbell ve vücut ağırlığı ile çalıştırabilir ve geliştirebilirsiniz. 2 dumbell, bir sehpa almak çokta yük olmaz insana. Sonrası zaten sizin gayretinize kalmış. Vücudun her bölgesini çalıştırabileceğiniz videolu egzersizleri sitemizde bulabilirsiniz.

Tavsiyemiz vücudun her bölgesini çalıştırmanız. Sadece kol çalışayım. Sadece göğüs kası çıkarayım hiçte mantıklı ve sağlıklı değildir. Kaslar hepsi biçimlenince güzeldir. Güzel bir kol kası tişörtte güzel durabilir ama bütüne vurunca yeterli değildir. Her bölgeyi geliştirmemiz gerekir. Yeni başlayanların haftada en az 3 gün çalışmaları gerekir. İki kas bölgesini aynı gün çalışabilirsiniz.

Paylaştığımız videodaki egzersizler hem sırt kaslarını, hem de göğüs kaslarını çalıştırır. Her hareketi 3 yada 4 set yapmanız faydalı olur. Tekrar sayılarını minimum 8 yapmalısınız. Tabiki set aralarında dinlenmeyi unutmayın. Spora yeni başlayanlar 1, 1 buçuk dakika ara vermelidir set aralarında. Geliştikçe bu ara düşücektir zaten. Sitede bulabileceğiniz başka hareketler ile kendi kişisel programınızı hazırlayabilirsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim. Unutmayın, vazgeçmek yok, pes etmek yok. 3 ayda mükemmel bir vücudunuz olmuyucak. İnternette dolanan yalan videolara kanmayın. Vücut geliştirme sabır ve emek gerektiren bir spordur.

Benzer Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir