HABABAM SINIFI FULL HD TEK PARÇA İZLE

Unutulmaz Hababam Sınıfı Serisinin ilk Filmi

Küçük büyük herkesin sevdiği Hababam Sınıfı filmini Full Hd izleyin. Türkiye’nin belkide en sevilen filmi. Küçüklüğümüzden beri kaç kere izlemişizdir kim bilir. Televizyonda denk geldiğimizde genede severek izleriz ve bizi güldüren bir sahne mutlaka olur. Defalarca görmemize, repliklerini ezberlememize rağmen üstelik. Dünyada bunu başarabilen başka bir yapıt belkide yoktur. Hababam Sınıfı serileri ve Kemal Sunal filmleri hepimizin gönlünde ayrı yere sahiptir. Televizyonda gün içinde birşey bulamadığımda gene onları açar ve izleriz

Hababam Sınıfı serisi ise ayrı bir yere sahiptir. En sevdiğin 10 Türk filmini say desek insanların çoğu Hababam Sınıfı’nı 10 filmin içerisinde sayar. Dönemin ve Türk sinema tarihinin en büyük oyuncularını bir arada barındıran bir film. Unutulmaz filmlere imza atan bir yönetmen Ertem Eğilmez. Kendi adıma Türk sinemasının, belkide dünya sinemasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu Münir Özkul. Hepimizin Annesi olmuş Hafize Ana olarak sevdiğimiz Adile Naşit. Türk sinemasının en yakışıklı oyuncularından Tarık Akan. Komedi filmi deyince akla ilk gelen isim Kemal Sunal.

Hababam Sınıfı’nı sevmemizi sağlayan eğlenceli, komik bir film olması değil elbette. Kemal Sunal’ın, Hababam Sınıfı’ndan daha komik filmleri vardır. Hababam Sınıfı’nı severiz çünkü bu hayta tipler öğrencilik hayatımızda bizimde yanımızdaydı. Bizim çevremizde de böyle insanlar vardı. Biz Mahmut Hoca gibi mükemmel bir öğretmeni severiz. Çocuğu olmayan Hafize Ana’nın ( Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor filminde vardır artık çocuğu) öğrencileri kendi çocukları gibi sahiplenmesini severiz. Güdük Necmi’yi, Damat Ferid’i, İnek Şaban’ı, Badi Ekrem’i severiz.  Öğrencilerin birbirlerine şakalarını, dersteki sululuklarını ama yeri geldiğinde insanlığın en güzel örneklerini ortaya koymalarını severiz.

TÜRK SİNEMASININ EFSANESİ HABABAM SINIFI

Çoçukluğumuzun filmidir, gençliğimizin. Hababam Sınıfı Türk sinemasının efsanesidir. 50 yıl sonra ilk defa izleyen insanlar bizim kadar zevkle izleyecek.

Konusuna gelirsek Hababam Sınıfı birbirinden tembel, yıllarca sınıfta kalmaktan bıkmayan bir sınıfın hikayesi. Sınıfı geçmek, okulu bitirmek gibi dertleri olmayan 11 edebiyat sınıfının günleri okula müdür yardımcısı olarak Mahmut Hoca’nın (Münir Özkul), öğrencilerin taktığı adla Kel Mahmut’un atanması ile değişir. Sigara içmelerine engel olan, okuldan kaçmalarını, kopya çekmelerini engelleyen bu hocayı öğrenciler başta hiç sevmez. Hatta seri boyunca hep ondan yakınırlar. Ama zaman geçtikte Mahmut Hoca’nın ne kadar büyük bir insan olduğunu ve ne kadar büyük bir eğitmen olduğunu görürler. Onlar adam olmamak için direnirken Mahmut Hoca onlara güzel olan değerleri aşılamaya çalışmaktadır. İzleyeceğiniz film unutulmaz serinin ilk filmidir. Herkese iyi seyirler dilerim.

Yönetmen: Ertem Eğilmez

Senaryo: Umur Bugay

Oyuncular: Münir Özkul, Kemal Sunal, Tarık Akan, Adile Naşit, Halit Akçatepe

Müzik: Melih Kibar

 

Hababam Sınıfı Serisi:

Hababam Sınıfı izle

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı izle

Hababam Sınıfı Uyanıyor izle

Hababam Sınıfı Tatilde izle

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor izle

Hababam Sınıfı Güle Güle izle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir