Hababam Sınıfı Uyanıyor Full HD Tek Link izle

Hababam Sınıfı Uyanıyor

 Hababam Sınıfı Uyanıyor, serinin üçüncü filmi. Tarık Akan bu filmde ve daha sonraki serilerde yoktur. Usta oyuncu Hababam Sınıfı ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmleri ile seriyi sonlandırmıştır.

Hababam sınıfına yeni bir öğrenci katılır. Babası Mahmut Hoca‘nın(Münir Özkul) eski çalıştığı bir okulda hademe olan Ahmet, babası öldükten sonra bavulunu alıp Mahmut Hoca‘nın yanına gelir. İş ister ama Mahmut Hoca iyi bir öğrenci olan Ahmet‘in okumasını ister. Okulun sahibi ile konuşur. Ahmet‘in çok başarılı olduğunu, maddi durumunun olmadığı ve okulda ücretsiz olarak okumasını ister. Müdür tabi gene işler kesat der kabul etmez. Kendi kardeşini bile parasız okutmayacak bir karakterdir zaten. Mahmut Hoca gene büyüklüğünü gösterir ve Ahmet’in masraflarını üstüne alır.

Ahmet Hababam Sınıfında

Sigara içmeyen, kopya çekmeyen bir öğrenci. Hemde Hababam sınıfında. Ahmet, Hababam Sınıfına düşer. Mahmut Hoca, Ahmet‘i kendilerine benzetmeye çalışmamalarını zaten başaramayacaklarını söyler. Tabiki bu Hababam sınıfını Ahmet‘e karşı ateşlemekten başka bir işe yaramaz. Mahmut Hoca‘nın casusu, torpillisi olduğunu düşündükleri Ahmet‘i Hababam sınıfı benimsemez. Onu yoldan çıkarmak için herşeyi yapar. Ahmet bazı şeyleri onları kırmamak için kabul eder. Mahmut Hoca‘nın gölgesi hem Ahmet‘in hemde sınıfın üzerindedir.

Bir deney insanı Şevket Hoca seriye dahil oluyor

Bu film Tarık Akan‘ın seride olmadığı ilk fildir. Ertem Eğilmez ile yaşadığı bir tartışmadan sonra Tarık Akan seriden ayrılır. Diğer serilerde yıldız kayması devam eder. Bu filmde Hayta İsmail de askerdedir. İzinde seti ziyarete gelir. Onun olduğu sahneler o zaman senaryoya eklenir ve çekilir. Kimya hocası Şevket de bu seride filme dahil olmuştur. Film bir devam filmi olmasına rağmen çok başarılıdır. İlk iki filme yakın bir tat bırakır. Özellikle Ahmet’in sınıfa serzenişi harikadır. Hababam sınıfı tek mezunu bu filmde vermiştir.

Gerek komedi, gerek drama sahneleri ile mükemmel bir seri olan Hababam Sınıfı bir Hollywoood serisi olsaydı tüm dünyanın hayran olduğu bir seri olurdu. Senaryosu, yönetmenliği ve dev oyuncuları ile dünya sinemasının en iyi seridir. Filmi tekrar izlemek isteyenlere ve ilk defa izleyeceklere şimdiden iyi seyirler dilerim.

Yönetmen: Ertem Eğilmez

Senaryo: Sadık Şendil

Oyuncu: Münir Özkul, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Şener Şen, Ahmet Sezerel

Müzik: Melih Kibar

Yıl: 1976

Hababam Sınıfı Serisi:

Hababam Sınıfı izle

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı izle

Hababam Sınıfı Uyanıyor izle

Hababam Sınıfı Tatilde izle

Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor izle

Hababam Sınıfı Güle Güle izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir