KADER

“Hayatında iki önemli gün vardır. Biri doğduğun gündür, diğeri neden doğduğunu anladığın gündür.”(Mark Twain)

 Eğer verecek bir şeyinizin olduğunu hissediyorsanız, geliştirmeye değer, bakmaya değer. Sonra, elde edemeyeceğin hiçbir şey yoktur. Hayaline doğru koştuğun için, hayal ettiğin için seni alkışlıyorum. Kendine inandığın için seni alkışlıyorum, çünkü bu hayatın ne hakkında olduğudur. Zorlu ve gerici yolları kendini geliştirmeye başlamak için aramaya başlamalısın. Sadece senin hayalin için olması mümkün değil, ama gerekli. Evrende ne senin içinse ona git. Mantıksal ve pratik düşünce bunu bugün yapamayacağını söylüyor. Ama eğer hayatında akıl almaz sonuç üretmek istiyorsan, tıpkı hayalini yaşamak ve kaderinin iplerini eline almak gibi. Akıl almaz bir kişi olmak zorundasın. Büyüdükçe, dünyanın bu şekilde olduğunu söylediklerini duyma eğiliminde olursunuz. Senin hayatın sadece dünyanın içinde yaşadığındır. Duvarlara daha çok vurmamak için çalışın. Hayat çok sınırlı. Daha geniş olabilir. Bir kez basit bir gerçeği keşfettin mi: Hayat dediğiniz etrafınızdaki her şey, sizden daha zeki olmayan insanlar tarafından yapıldı. Bir kere öğrendin mi, bir daha tekrar aynı olmayacaksın.

Eğer zorla neden insanlar bunu yapıyor? Neden gidip dağlara tırmanıyorlar? Neden Nelson Mandela hayatının 26 yılını verdi? Neden insanlar bunu yapıyor? Zor bile olsa buna değer. Bir şeylerin arkasından giden insanları, ne değerli yapar? Bunun senin tutkun olması lazım. Sevmen ve ne yapman gerekiyorsa yapman lazım! Ne yapman gerekiyorsa yapman gerek, bir şeyler inşa etmen gerek, bir şeyler oluşturman gerek! “Nasıl yapıldığını bilmiyorum”, ÖĞREN!

Tarih okunuyor ama ayrıca yazılıyor. İnsanlar tarafından hayal gücüyle. DURMA. Hayallerine doğru koşmayı bırakma. Bizim en derin korkumuz bize yetersiz değildir. Bizim en derin korkumuz güçlü olduğumuzun da ötesindedir. Bu bizim ışığımızdır. Bizi korkutan karanlığımız değil.

 

 

.

Benzer Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir