KENDİNE İNAN, KÜÇÜK ADAM OLMA, MÜKEMMEL MOTİVASYON

Kendine inan ve kendini mükemmellik ile donat.

Hayatında kendini ne tür insanlar ile donattığın çok önemlidir. Eğer kendini, seni geliştiren, büyüten, daha iyi olman için sana meydan okuyan insanlarla donatırsan, mükemmel bir insan olacaksın. Öte yandan eğer kendini, seni yıkan, sürekli yapamayacağını söyleyen, yeteri kadar iyi olmadığını söyleyen, ben böyle insanlara “küçük adam” derim. Eğer kendini küçük adamlar ile donatırsan, sen de yakında bi küçük adama dönüşürsün. Onlar arkadaşlarını dinler, her şeyi olduğu gibi kabul ederler. Hiçbir zaman başarılı olamayacaklar çünkü yarattıklarıyla bu mümkün değildir.

Kalbin ve tutkuların birşeyler üretebilir.

Daha önce hiç var olmayan bir gerçeklik üretebilir… Bu yüzden, bir şeyler yapmayı iste çünkü yapabileceğin en doğru şey bu. Çünkü yapman gerekiyor. Çünkü bunu hissettin. Ve kalbinden gelen de bu. Mantıklı olan bu olduğu için değil. Her zaman, neden yapamayacağının ve “bunu yapmak için koşulların mükemmel olmasını bekliyorum.” Bahaneleriyle hareket edebilirsin. Koşullar hiçbir zaman mükemmel değildir. Eğer rüyalarını gerçeğe dönüştürmek için koşulların mükemmel olmasını beklersen hayatının sonuna kadar oturduğun yerden rüyalarının gerçekleşmesini bekleyeceksin. Eğer birşey almak istiyorsan git al onu! Şimdi öğrenmeye çalıştığın her neyse, kapmaya çalıştığın özellik her neyse, başlangıç aşaması zor, sinir bozucu ve berbattır. Ama pes etme, eğer pratik yapmayı sürdürürsen daha iyi, daha iyi ve daha iyi olacaksın.Kendine inanmayı başaracaksın. Ve ondan sonra daha fazla acıkmayacak, daha az düşeceksin, daha az hata yapacaksın. Daha kolay olacak ve daha fazla sonuç göreceksin.

Kendine inan motivasyon

Sana inanmayanları yoksay !

Eğer bir fikrin varsa, hayatında bir sürü şüpheci insanda olur. Bunu yapabileceğine inanmazlar. Garanti olan şeyi yapmayı, “akıllıca” olanı yapıp gidip iş bulmanı söylerler. Hayallerinin imkansız olduğunu söylerler. Saçma sapan bir fikir… Hayatında bu tip insanlar çok fazla olabilir. Özellikle büyük bir fikriniz varsa. O insanları ve tüm olumsuzlukları hayatından çıkar. İnsanlar sürekli, “hayır, hayır, hayır” ve işe yaramayacağını belirten nedenler söylerler. Ve bu çok tehlikelidir… Çünkü sen kendinden ufacık bir şüphe duyarsan ve etrafında tek duyduğun şey “hayır”sa, koca bir karanlığın ortasında kalırsın.

Belki ne yaptığımı bilmiyorum !

Bir diğer nokta ise, birçok insan başarısız oldu, bir çok fikir masa üzerinde kaldı. Çünkü sen, diğer insanlara ve onların ne söylediklerine kendinden daha fazla inandın. Onlar doğru konuşuyorlar, belki ben deliyim diye düşünmeye başladın. “Belki ne yaptığımı bilmiyorum” dedin. Belki de bu fikir gerçekten aptalcadır diye düşündün ve vazgeçtin. Ve kısa bir süre sonra başka birini gördün… Senin fikrinden milyonlarca dolar para kazanan… Ve kendine sinirlendin; O ben olmalıydım… Süper bir fikir olduğunun biliyordum… dedin. Ama sen kendine inanmayı bırakıp senden şüphe duyanlara inanmıştın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir