ŞABAN OĞLU ŞABAN KEMAL SUNAL FULL HD İZLE

ŞABAN OĞLU ŞABAN KEMAL SUNAL’DAN HARİKA KOMEDİ

Şaban oğlu Şaban, Yeşilçam’ın en iyi ikililerinden Kemal Sunal ve Halit Akçatepe‘nin birlikte rol aldığı ve eminim hepinizin izlediği mükemmel bir komedi. Kemal Sunal severler Şaban oğlu Şaban’ı burdan Full Hd kalitesinde izleyebilirsiniz.

 Şaban Oğlu Şaban’ın Konusu

 Şaban (Kemal Sunal) arkadaşı Ramazan (Halit Akçatepe) ile birlikte askerdedir. Sakarlıkları ve saflığı ile komutanı Hüsamettin’i ( Şener Şen) deli eden Şaban sivil hayatta da Hüsamettin’e bela olur.

Sivil hayata döndükten sonra  Şaban bir gazinoda Ramazan (Halit Akçatepe) ile birlikte çalgıcılık yapmaya başlar. Filmin genelinde olduğu gibi aynı kıza aşık olurlar. Aşık oldukları kadın ise gazinonun assolisti Nigar‘dır. Fakat Nigar’ın Kandıralı Eşref diye kabadayı bir belalısı vardır. Bizim ikili şans eseri Kandıralı Eşref‘in yakalanmasını sağlar. Bu başarılarından dolayı Nazır Paşa tarafından gizli hafiye olarak atanırlar. Nazır’ın polis amiri damadı bilin bakalım kim 🙂 Tabiki komutan Hüsamettin. Nazır Paşa evinde kız kardeşinin (Adile Naşit) elmasının çalınmasından sonra Hüsamettin’in bu olayı çözemeyeceğine kanat getirir. İş bizim zehir hafiyelere kalır. Sakarlıkları ve salaklığı ile Hüsamettin’in korkulu rüyası olan Şaban, komutanı ile tekrar karşılaşır. Kendilerine özgü yöntemler ile elması çalanı bulmaya çalışan ikili, bu evde de aynı kıza aşık olur. İkilinin elması bulma serüveni, kızı kapmak için birbirleri ile yarışmaları ve Şaban tarafından delirtilen Hüsamettin.

 Yeşilçam’ın birbirinden usta oyuncularını bir araya getiren yönetmenliğini Hababam Sınıfı serilerinin Yönetmeni Ertem Eğilmez‘in yaptığı film 7 den 70’e herkesi güldüren bir yapıt olmaya devam ediyor ve edicektir.

Komedi deyince ilk akla gelen isim Kemal Sunal

Komedi oyuncusu deyince akla gelen Kemal Sunal, Kemal Sunal‘dan sonra ilk akla gelen isim Şener Şen ve Hababam Sınıfı serisindeki Güdük Necmi karekteri ile herkesin sevgisini kazanan Halit Akçatepe ile keyifli bir komedi. Çoğunuz filmi belki 20 kere izlemişsinizdir. Belkide daha fazla. Zaten kendini 2-3 hatta 10, 20 kere izletebilen ve güldüren başka bir oyuncu da yoktur. Kemal Sunal Tartışmasız en komik oyuncusudur ve görünen o ki hepte öyle kalıcak. Herkese iyi seyirler dilerim

Yönetmen: Ertem Eğilmez

Senaryo: Sadık Şendil

Oyuncular: Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Şevket Altuğ

Yapım yılı: 1977

şaban oğlu şaban hücum marşı

şaban oğlu şaban kadırgalı gelince

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir