UYAN VE HAYALİNİ YAŞA MOTİVASYON FİLMİ

Çoğumuz hayatı hiç belirli hedefimiz veya hırslarımız veya tutkularım yokmuş gibi yaşıyoruz. Ama içten içe daha fazlasını istiyoruz. Kendimizi engelliyoruz ve bu “az daha”, “gibi” kelimeleri kullanıyoruz. Uyurgezer gibi yaşıyoruz hayatı. Hayallerimizden vazgeçme yolunu buluyoruz. Pek çok şey yapmak istiyoruz, pek çok yere gitmek istiyoruz ve pek çok şey tecrübe etmek istiyoruz. Ve “ama” diyip duruyoruz.”ama” korkunun arkasına saklanmana sebep olacak. “ama” şu gibi bahanelere sebep olacak. Hayallerini düşleyebildiğin ama gerçekleştirmediğin. “Ama” bir hayal öldürücü. Ama çoğu insan ne yapar biliyor musun ?

Çoğu insan hayatı sessizce ve güvenli bir şekilde yaşar, parmak ucunda ve mezara kadar. Kendimizi geride tutarız. Harekete geçirmediğimiz fikirlerimiz var. Yapmak istediğimiz şeyler, değerlendirmek istediğimiz şanslar. Pek çok insan hayır dediği şeyleri bilmez, neye hayır dediğini bilmez. “Ama” nın seni köşede tutmasına izin verme. Çoğu insan bir kere denedim iki kere denedim işe yaramadı der ve bunu bahane eder. Bir daha asla çabalamamak için.

DÜNYANI GENİŞLETMEYE KARAR VER

Eğer işler yolunda gitmezse bile, eğer başarısızlığı tadarsam bile bu beni yetersiz yapmaz. Hata yapmak ile başarısız, yetersiz olmak arasında fark vardır. Eğer işler yolunda gitmezse eğer sonuçtan istediğini alamazsan hepsi o odur. Kim olduğunu yaptığın işin sonucu ile karıştırma. Yapabileceğini yap, neredeysen ve neye sahipsen asla tatmin olma. Kendin ile tatmin olma! Her zaman şunu bilki, her neredeysen daha çok eğlenebilirsin, hak edebilirsin. Neden hemen şimdi dünyanı genişletmeye karar vermiyorsun.

Eğer diğer insanlar öğrenebilirse sende öğrenebilirsin. Eğer hayalin için çalışırsan. Tabi ki vazgeçmek istediğin zamanlar olacak. Tabi ki hayat seni yere serecek ve seni kör tarafta tutmaya devam edecek. Ama asıl düello beklemek. Eğer beklersen evrenin senin tarafında olacağını söylerim. Gördüğün gibi, eğer hayalini gerçekleştirmeye karar vermezsen, eğer hayatını yaşamak için bir karar vermezsen, eğer korkularına bir adım atmak için karar vermezsen, eğer hayata “Evet” demeye karar vermezsen işler senin için asla iyi olmaz. İçinde ne varsa onu yaşamalısın! Hayat çok kısa ve tahmin edilemez ama biz ne diyoruz ? “Her zaman yarın var”…oh hayır. Bunun bir garantisi yok, yarın yaşıyor olacağımızın bir garantisi yok.

Uyan ve hayalini yaşa – motivasyon filmi

UYAN VE HAYALİNİ YAŞA

Her zaman ileri gitmeni engelleyen bir engel olacak. Bir sonraki seviyeye geçmeni engelleyen, mükemmelliğini göstermeni engelleyen hayatını yaşamaya başlamanı engelleyen engeller. Senin diyeceğin şey ise şu “buna değmez”. Evet, bu tam orda olacak senin için! Yüzünde olacak ve sana “geri dön” diyecek. O yüzden eğer birşeyi yapmak istiyorsan, eğer her zaman yapmak istediğin birşeyi düşündüysen bir adım at. Ve hayat bir daha asla eskisi gibi olmayacak. HAYALİNİ YAŞA.

Hayatın boyunca tüm hayallerini gerçekleştirebilmen mümkün mü? Evet, bu mümkün! Ama kendine asıl sorman gereken soru şu; Sen kararı verdin mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir